bee-naturalles-mWftCrzvGzE-unsplash (1)

Kosmetyki naturalne – czemu są lepsze?

Wysoko przetworzona żywność, której skład na opakowaniach bardzo często przypomina wzory chemiczne, bo zamiast nazw poszczególnych składników, częściej mamy do czynienia z oznaczeniami literowymi poszczególnych konserwantów, zanieczyszczone powietrze, wszechobecne antybiotyki, parabeny i silikony w naszych kosmetykach. To wszystko sprawia, że cierpi nasze zdrowie, pojawiają się liczne nietolerancje, alergie i uczulenia. Dlatego jeśli tylko to możliwe, w dzisiejszym zabieganym świecie trzeba próbować odszukać równowagę i odzyskać kontakt z naturą.

Można to oczywiście to robić poprzez przebywanie na jej łonie. Ważne jest także zdrowe odżywianie się, oznaczające eliminację lub też znaczne ograniczenie ilości przetworzonych dań, słodyczy zawierających puste kalorie i dań typu fast food.

Jednak w tym wszystkich bardzo często zapominamy o tym, że również kosmetyki są substancjami, które w znaczącym stopniu oddziaływają na stan naszego organizmu. Nie tylko zewnętrznie na jego urodę, ale także wewnętrznie – w końcu zawarte w nich składniki są wchłaniane przez nasze organizmy. To pierwsza i podstawowa odpowiedź na pytanie: Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze? Bo są naturalne. A wszystko co naturalne lepiej służy naszemu organizmowi.


Mokosh – naturalna pielęgnacja twarzy


Stosując naturalne kosmetyki zyskujemy pewność, ze zawarte w nich składniki mają maksymalnie prosty skład, dzięki temu nasza skóra po prostu lepiej je przyswaja. Zgłębiając wiedzę na temat naturalnych kosmetyków szybko odkryjemy, że wśród nich znajdziemy specyfiki dedykowane niemal każdej skórze, odpowiadające na wszystkie problemy skórne i odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

Kolejnym ważnym aspektem odpowiedzi na pytanie dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze? – jest kwestia wspomnianych już alergii i uczuleń. Nawet jeśli nie jesteśmy typem alergika, syntetyczne kosmetyki drogeryjne o sztucznym składzie bardzo często mogą wywołać u nas reakcję alergiczną. Biorąc pod uwagę ich długi skład znalezienie winowajcy będzie ciężkie. Przez to ryzykujemy, że napotkamy na tę sama substancję w wielu innych kosmetykach, bo zwyczajnie nie będziemy wiedzieli czego unikać. Tymczasem przy stosowaniu kosmetyków naturalnych ryzyko wystąpienia alergii jest mniejsze, a nawet gdyby tego typu reakcja wystąpiła ich proste składy sprawiają, że jasnym jest co nas uczula i jakiej substancji nie należy stosować, aby to się nie powtórzyło.

Leave a Reply