jason-tuinstra-4OfaTz6SdYs-unsplash

Jaka sól do kąpieli jest najlepsza ?

Podczas każdej kąpieli można odpocząć i się zrelaksować. Gdy w wodzie znajdzie się właściwa sól, to oprócz relaksu, kąpiel może pozytywnie wpłynąć na kondycję organizmu i wygląd skóry. Jaką sól do kąpieli wybrać aby była najlepiej dopasowana do naszego ciała?

W zależności od rodzaju soli jej działanie może być bardzo różne. Może mieć ona działanie regenerujące, relaksujące, ujędrniające, odświeżające, wyszczuplające, Co niektóre kąpiele z dodatkiem soli pomaga oczyścić ciało z toksyn. Stosowanie soli zaleca się również osobom, które mają problemy z łuszczycą. Ponadto jest ona pomocna jest w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów.

Rodzaje soli do kąpieli

Skład każdej soli jest inny. Naturalne składniki, jakie mogą wchodzić w skład soli to między innymi: magnez, żelazo, potas, wapń, miedź, brom, jod, krzem. Oprócz tych składników do soli mogą zostać dodane substancje zapachowe albo barwniki.

Wśród dostępnych soli do kąpieli wyróżnia się wiele rodzajów, które charakteryzują się określonymi właściwościami. Warto zwrócić uwagę na następujące rodzaje soli:
– sól bocheńska, która pomaga odprężyć się, zmniejszyć obrzęki nóg i poprawić wygląd skóry,
– sól borowinowa wspomaga leczenie chorób zwyrodnieniowych stawów i dodatkowo pomaga w walce z cellulitem a także przynosi ulgę osobom borykającym się z nerwicą,
– biała sól z Morza Martwego pomaga w walce z łuszczycą oraz atopowym zapaleniem skóry, oraz wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych skóry związanych z trądzikiem młodzieńczym a także jest polecana dla osób zmagających się z depresją i nerwicą
– jasnoróżowa sól himalajska wpływa na zmniejszenie cellulitu, pomaga w walce z podrażnieniami i polepsza napięcie skóry.
– sól lawendowa relaksuje i pomaga w walce ze stresem,
– sól bursztynowa wzmacnia skórę i chroni ją przed podrażnieniami.

Jaka sól do kąpieli najlepsza?

Każdą sól należy rozpuścić się w dość ciepłej wodzie. Ilość soli dodawanej do kąpieli zależy od osobistych preferencji. Zazwyczaj producent podaje ile soli dodać na jedną kąpiel. Aby kąpiel z dodatkiem soli przyniosła oczekiwane efekty, musi trwać co najmniej 15 minut. Oczywistym jest, że sole mają różne właściwości. Niektóre służą do zrelaksowania się, a inne pomagają w leczeniu różnych schorzeń. Co niektóre pomagają zregenerować nadwyrężone mięśnie, wspomaga kondycję i łagodzą ból mięśni oraz stawów. Sole do kąpieli dla dzieci można wykorzystać podczas przeziębienia ze względu na właściwości rozgrzewające. Taka sól pomoże również w udrożnieniu dróg oddechowych ze względu na zawarte w swoim składzie olejki. Osoby ze skłonnością do alergii, to powinny wybrać sól hipoalergiczną, Warto zapamiętać, aby wybrać sól odpowiednią do naszych dolegliwości i potrzeb.

Dzięki odpowiednio dobranej soli do kąpieli w łatwy można się zrelaksować i zregenerować siły. Ponadto kosmetyk ten poza tym, że pielęgnuje ciało, leczy skórę. Jest to świetny sposób na domowe SPA. Najlepsze efekty można uzyskać, samodzielnie wykonując mieszankę soli do kąpieli.

Leave a Reply