copal-4mdUOt035ak-unsplash

Jak stosować olej jojoba na twarz?

Olej jojoba to bardzo ciekawy produkt, która coraz częściej pojawia się w domowych zbiorach kosmetyków. Na tle innych olejków, wyróżnia się on dużą wytrzymałością, a także uniwersalnością. Konsystencja olejku jojoba przypomina ciekły wosk i w takiej też postaci najczęściej się go wykorzystuje.

Olej jojoba, może być szeroko wykorzystywany na twarzy, ponieważ posiada kilka właściwości. Między innymi działa oczyszczająco, dzięki czemu świetnie sprawdza się na tym etapie pielęgnacji. Hamuje namnażanie się bakterii na skórze i dzięki temu polecany jest także do skóry podatnej na uszkodzenia lub podrażnienia oraz trądzikowej. Olejek ten, jest na tyle skuteczny i delikatny, że nie spowoduje pogorszenia stanu skóry poprzez nasilanie zmian trądzikowych.

Oprócz właściwości oczyszczających, olejek jojoba bardzo dobrze nawilża i chroni skórę twarzy, gdyż wzmacnia naturalną barierę hydrolipidową. Olejek jojoba działa także przeciwzmarszczkowo i doskonale się wchłania, bez wzmagania przetłuszczania się naskórka. Olejek jojoba polecany jest szczególnie dla osób borykających się z problemem trądziku. Wynika to przede wszystkim z jego właściwości silnie nawilżających i jednocześnie hamujących rozwój bakterii.


Olejek serum do twarzy marki Mokosh. Wypróbuj już dzisiaj.


Regularne stosowanie go na skórze problematycznej, sprzyja regulacji wydzielania sebum i zmniejszeniu ilości powstających zmian skórnych, takich jak krostki lub zaskórniki. Pomimo gęstości i konsystencji przypominającej wosk, olejek jojoba nie zatyka porów, a także nie powoduje uczuleń. Oznacza to, że może być stosowany przez osoby o każdym rodzaju cery, również tym najbardziej problematycznym. Dodatkowymi atutami olejku jest możliwość wykorzystania go na włosach w celu załagodzenia podrażnionej skóry głowy i zmniejszenia namnażania się bakterii oraz grzybów u osób walczących z łupieżem.

Ze względu na właściwości regulujące wydzielanie sebum, olejek jojoba spowolni przetłuszczanie się skóry głowy i jednocześnie doskonale odżywi i nawilży włosy na długości od ucha do samych końcówek.

Leave a Reply