josiah-farrow-1ts13gEKEww-unsplash

Jak przechowywać błoto z Morza Martwego ?

Na pograniczu Izraela i Jordanii znajduje się miejsce, zwane Morzem Martwym. Z tego zbiornika wodnego wydobywane jest błoto mineralne. Jak zatem przechowywać błoto z Morza Martwego ?

Błoto z Morza Martwego jest od wieków po dziś dzień pozyskiwane z dna morza. Proces ten jest wymaga staranności i ostrożności. Mając na względzie najwyższą jego jakość wydobywa się je do dziś ręcznie, przeglądając uważnie każdą wydobywaną porcję błota. Dzięki tej tradycyjnej metodzie wydobycia, pozyskiwany jest jedynie najcenniejszy, naturalny szlam o niezwykłych właściwościach. W błocie tym występuje spora ilość związków krzemu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, jodu, bromu, fluoru, wapnia, bromu, sodu, glinu i wielu innych, które mają istotne znaczenie dla procesów życiowych organizmu.

Jak przechowywać błoto z Morza Martwego?

Jeżeli chodzi o czas trwania i warunki ochrony błota z Morza Martwego, istnieje wiele różnych opinii, z których można wywnioskować, że
• prawdziwy „czyste” błoto nie ma określonej trwałości, pod warunkiem, że jest odpowiednio przechowywane
• właściwe przechowywanie to przede wszystkim brak bezpośrednich promieni ultrafioletowych,
• nie należy także umieszczać błota w lodówce, a tym bardziej w zamrażarce albo w piwnicy, dlatego, że w takich warunkach utraci wszystkie korzystne właściwości,
• najlepiej błoto przechowywać w plastikowej torebce lub szklanym słoika w łazience.

Błoto z Morza Martwego zakupione w sklepie zawiera czasami uniwersalne środki konserwujące. Zatem producent stara się chronić produkt przed możliwym uszkodzeniem w niewłaściwych warunkach przechowywania. Zasadniczo obecność konserwantów nie wpływa na jakość tego specyfiku.

Jak powstaje suszone błoto z Morza Martwego

Aby skorzystać z dobrodziejstw okładów błotnych z Morza Martwego wystarczą warunki domowe i oferowane na rynku błoto suszone. Produkt ten ze względu na łatwość przechowywania i wygodę stosowania zdobył sympatię wielu klientów. Ten suszony wyrób powstaje z czarnego błota, które jest rozkładane na słońcu na specjalnie przygotowanych platformach i poddawany jest działaniu promieni słonecznych. W dalszej kolejności następuje proces mielenia i sterylizacji promieniami UV. W ten sposób uzyskany preparat bez utrwalaczy i dodatków chemicznych trafia do sprzedaży.

Mając na uwadze skuteczność działania błota z Morza Martwego w leczeniu wielu schorzeń warto nabyć ten produkt. Ten magiczny szlam można wykorzystać w pielęgnacji ciała, twarzy oraz w walce ze zbędnymi kilogramami.

Leave a Reply