brown textile on black textile

Jak pozbyć się przebarwień skóry?

Jeżeli Twoim problemem są liczne przebarwienia na skórze wiedz, że możesz sobie z tym poradzić przy pomocy medycyny estetycznej lub kosmetyków aptecznych.

Powodem powstawania przebarwień jest:

– zaburzona praca melanocytów (co skutkuje nierównomiernym rozłożeniem się barwnika w skórze)
– przebarwienia mogą mieć charakter dziedziczny
– mogą być związane z wrażliwością na słońce
– mogą wynikać lub być związane z przyjmowanymi lekami
– zaburzenia gospodarki hormonalnej

Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, w jaki sposób poradzić sobie z przebarwieniami na skórze!

Jak usunąć przebarwienia przy pomocy specjalistycznych kremów?

Do redukcji lub usunięcia całkowitego przebarwień skóry potrzebujesz specjalistycznych preparatów, które są przeznaczone do tego typu defektów. Toniki i kremy mają wpływ na syntezę melaniny, tym samym rozjaśniają skórę I zmniejszają intensywność plam oraz usuwają przebarwienia. Kosmetyki specjalistyczne będą idealne do pozbywania się niewielkich przebarwień i niezbyt rozległych. Natomiast jeśli masz duże i wyraźne plamy na twarzy, wówczas konieczne będzie sięgnięcie po medycynę estetyczna a dokładniej laser.


Sprawdź ofertę dobrego i sprawdzonego salonu: https://www.salonodrodzenie.pl/


Laserowe usuwanie przebarwień – na czym polega redukcja plam?

Zanim zostanie przeprowadzony zabieg laserowego usuwania przebarwień na twarzy lub w innych częściach ciała będziesz musiała wypełnić ankietę, w której odpowiesz na pytania dotyczące:

  • schorzeń
  • przyjmowanych leków na stałe
  • oraz innych okoliczności, które mogą Cię dyskwalifikować do zabiegu.

Laserowe usuwanie przebarwień wykazuje bardzo dużą skuteczność. Zazwyczaj jednak pojedynczy zabieg nie wystarczy, dlatego musisz się przygotować na serię laserowego usuwania przebarwień w zależności od indywidualnych potrzeb i rodzaju lasera. Pamiętaj też, że po zabiegu laserowym nie wolno eksponować skóry na słońce, wobec czego najlepszym momentem na zabiegi laserowe jest jesień i zima kiedy światła słonecznego jest niewiele.

 

Podsumowanie:

Z małymi przebarwieniami poradzisz sobie samodzielnie przy pomocy kosmetyków. Duże i mocne przebarwienia wymagają bardziej inwazyjnych metod, takich jak na przykład laser. Możesz też zdecydować się na zabiegi peelingujące dedykowane osobom z przebarwieniami, szczególnie w okolicach twarzy.

Leave a Reply