curology-EPBZw35YQr0-unsplash

Jak dbać o urodę po 50 ?

Skóra po pięćdziesiątce potrzebuje więcej pielęgnacji. Aby utrzymać albo poprawić jej wygląd należy stosować przede wszystkim odpowiednie kosmetyki. Jak zatem dbać o urodę po 50 roku życia przy użyciu kosmetyków?

Dlaczego po 50. roku życia zmienia się wygląd skóry?

Po 50 roku życia w okresie menopauzy dość często pojawiają się widoczne procesy starzenia skóry. Zmiany te spowodowane są przede wszystkim spadkiem ilości estrogenu co powoduje zmniejszoną produkcję włókien kolagenowych, elastycznych oraz kwasu hialuronowego. Wówczas skóra zaczyna być cienka, zmniejsza się jej gęstość, staje się sucha i pozbawiona blasku. Dodatkowo pojawiają się zmarszczki i bruzdy oraz dochodzi do zapadania się policzków i tym samym do zmiany owalu twarzy. Ponadto nasila się cellulit a skóra na całym ciele robi się dość wiotka. Wówczas skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, aby strony zmniejszyć te niekorzystne zmiany oraz je zahamować.


Mokosh – polska marka kosmetyków naturalny. Zobacz naturalne serum, kosmetyki naturalne do cery suchej i inne kosmetyki ekologiczne.


Jak poprawić urodę przy użyciu kosmetyków?

Prawidłowa pielęgnacja ciała powinna polegać na stosowaniu odpowiednich kosmetyków, które zawierają w szczególności witaminy: C, E, A, kwas hialuronowy oraz filtry UV. Substancje te pobudzają komórki do produkcji włókien kolagenowych a witamina C delikatnie złuszcza martwy naskórek. Dzięki temu twarz staje rozświetlona. Istotne jest również dostarczenie skórze substancji nawilżających i natłuszczających. Zmniejszają one objawy suchości.
Na dzień warto dobrać krem bogaty w substancje odżywcze z kwasem hialuronowym i ochronnymi lipidami. Krem taki doskonale nawilża, ale także chroni skórę przed utratą wody i dodatkowo posiada składniki antyoksydacyjne, które zwalczają wolne rodniki. Na noc można stosować kuracje przeciwzmarszczkowe, odżywiające i nawilżające.

Najlepiej, aby regularna i przemyślana pielęgnacja, była dopasowana indywidualnie, Dzięki temu będzie ona bardziej skuteczna i spełni oczekiwania każdej kobiety. Warto także pamiętać o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, która stymuluje układ limfatyczny, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi. To z kolei sprawia, że tlen oraz składniki odżywcze łatwiej przedostają się do skóry i skutecznie ją odżywiają oraz poprawiają urodę po 50 roku życia.

Leave a Reply